...V15...

Predstaw sa nám troxu.

V15: Tak hovorím si V15 a to podľa brány, ktorú osídľujem, čiže Varšavská 15. Inak sa volám Maťo. Som obyčajný típek z Košíc z Ťahanoviec, ktorý sa chce presadiť.
 


Kedy si sa k hip-hopu dostal po 1wý krát?
V15: Vtedy som mal nejakých 11 rokov, keď som prvý krát počul Trosky a starý eNeS. Proste sa mi to zapáčilo a povedal som si, že raz možno budem aj ja niečím a nie iba nulou. Tak som začal produkovať :)

 

Kto Ťa ešte inšpirowal? Kto je Twoj „idol“?
V15: Idol ani nemám, ale páči sa mi Čistýchov a H16, ale inšpirácia väčšinou Francúzi.
 

Čomu w hh sa okrem MC-zmu wenuješ?
V15: Tak skúšať som si vyskúšal nejaký bombing, ale veľmi mi to nešlo :) Vyskúšal som DJing - to ma aj celkom baví a vyskúšal som aj dobre namotané špeky :)
 

S repom si začal sám?
V15: Začali sme v trojici, z ktorej sa po roku stala dvojica a to ja V15 a V13. Potom ďaľší rozpad vznikol kruu LP3 a rok nato sa rozpadli a vznikli sme my - V13 V15 ...pred letom sme sa dali dokopy s JAYBEm. Ale ja produkujem sám...

Twoju produkciu poznajú mnohí len okrajowo, máš na konte aj nejaké demo?
V15: No demo ani nie ... nejaké albumy sme už vydali, ale čo sa kvality týka nechceli sme s tým ešte vyjsť... pozri nastupuje už 16 rok môjho života a tento rok ciže 2005 mi vyjde demo - mali by tam byť 2 producenti a pár známejších hostí.
 

Môžeš aj prezradiť? Alebo udržuješ w tajnosti, kto konkrétne tam bude?
V15: Prezradím len to, že to bude taký mišung východ + západ taká spolupráca.

A dátumowo Ti to ako wyxádza?
V15: Vychádza mi to niekedy na marec-apríl, presne Ti povedať fakt neviem, nechcem ľudom nič sľúbiť, aby som potom z toho nevyšiel zle.
 

Samozrejme... máš ešte nejaké iné plány do budúcna? Kde by Ťa luďia w blízkej dobe mohli widieť?
V15: No v blízkej dobe Senec, Martin - Vrútky, Prešov a azda aj domáci ma niekedy :) A plány? Nové veci nahrať na vinyl a vydať konečne demo :)


Tak ti držím palčeky! A koho by si xcel pozdrawiť ... wynadať niekomu .. proste hocijaký odkaz?
V15: Hmmm odkaz? Odkaz pre košickú kultúru: Prečo toľko rozbroja a nechytiť sa rozvoja!? A na záver ďakujem za rozhovor tu mojej milej :) A ďakujem producentom, hlavne JAYBEmu za pomoc. Šťastný nový rok!

Ďakujem aj ja..tak weľa úspexow želám a snáď niekedy na budúce... ;)

...zhovárala sa Z.U.Z.k.A. 01-2005...

*** rozhovory menu ***

Aerosol Art HomePage