...ROŽŇAVA CITY...

Popis rožňavskej scény:
Začalo to v roku 1995 akýmisi pokusmi o tagovanie.
V roku 1996 sa sformovala prvá rožňavská crew.....CKC (BREILLO, DAVID, SWEN) RESPEKT!!! CKC fungovala tak do roku 1998. Koncom 96teho sa objavila v meste aj formácia YRB (SWEN, GIES)....ktorá fungovala len dočasne...
V roku 1997 nastúpila nová formácia pod menom BBC (GIES, JEF, SAGE), ktorá je aktívna až doteraz, ale už v inom zložení. Aktívny writer ostal len GIESONE, ostatní writaz sa venujú hudbe... Pár rokov GIES fungoval na vlastnú päsť pod štítom BBC a splupracoval aj s UAK... Až sa k nemu pridali holky :)))) EWELINA a FEMINA.EWELINA je z Poľska a fungovala v BBC necelý rok, teda vlastne čo bola spolu s GIESOM. Teraz operuje v Poľsku pod EMC.
Od roku 2003 sa po meste začali objavovať tagy od SWC (ORIONE, TRICO) - niekdajšia formácia PSC. TRICO v dnešných dňoch pôsobí pod tagom BAREL. Boli to začiatky, postupne sa táto cru rozrástala (ORIONE, BAREL, RIGES, POEM). SWC aktívne funguje od roku 2005 a ma už len 3 členov (ORIONE, BAREL, a od roku 2007 aj SNECK). ORI rieši v poslednej dobe už skôr DJ-ing a stará sa o web o HH akciách v RV (viď www.zoolice.szm.sk), ale keď má možnosť na bombu tak ju hodí kdekoľvek. BAREL a SNECK su aktívne fungujúcimi členmi SWC.
No a co sa týka nováčikov, najnovšie sa v Rožňave ukazujú tagy a riešky aj od chalanov z Vargového poľa. Jedným z nich je SKAUT, ktorý sa venuje aj streetartu.

by turbofizel@azet.sk + doplnenie by mikrodream@azet.sk

BOMBINGZ 1... 2... 3... 4... 5... 6... 7... 8... 9... 10...

WALLZ 1... 2...

SKETCH 1... 2... 3...

TAGZ 1... 2... 3... 4...

HipHop v RV-Zoo: www.zoolice.szm.sk


Aerosol Art HomePage