OUTBREAK crew Poprad - rozhovor

No tak takmer nič o Vás nevieme a nepoznáme Vás tak sa nám predstavte... Poďme pekne po poriadku: 

1. Takže aký je názov vašej crew?
Náš názov je OutBreak v preklade „
vzbura“.

2. Koľko členov obsahuje vaša crew?
Obsahuje, teda je v nej 11 členov. Sú to všetko chalani. Takže sú to: Deen, Marosh, MiniBoj, Phero, Andy, Tušo, Peťo, Phajza, Slavoj, Dodo, Vlado.

3. Ako ste vlastne vznikli? Ako dlho v takomto zložení fungujete? Ako dlho tancujete?
Vznikli sme asi pred rokom... Predtým sme tancovali v TK Trend
, ale nastali nejaké vnútroklubové problémy medzi nami a vedením klubu atď. a tak Deen a Marosh prišli s nápadom oddeliť sa od TK Trend. A nakoniec po dlhom váhaní sme tak urobili, a bol to pre nás pozitívny krok vpred...

4. Kde je Vás možné vidieť?
Je nás vidieť na rôznych akciách... Či sú to kultúrne akcie, charitatívne akcie, hip-hop párty... Ideme všade
, kde sme pozvaní, keď je to možné. Zúčastňujeme sa pravidelne, aj keď len krátko, rôznych akcií ako sú Battle of the year Slovakia (BOTY SK), B-boys session... a dokonca aj na medzinárodnej scéne ako sú Majstrovstvá sveta IDO v Nemecku a podobne.

5. Vidím že máte asi dosť nabitý program :) Tak určite máte aj nejaké tie úspechy... Prezradíte nám nejaké?
No jasné že áno... Však sa nemáme za čo hanbiť :) skôr môžeme byť na seba hrdí ;)
Úspechov máme na našom konte na to
, že tancujeme ako OutBreak takú krátku dobu spolu myslíme viac ako dosť. Také významné úspechy sú: 2.miesto na BOTY SK 2004, 2.miesto na Proti gravitácii 2004, 1.miesto na Break Dance Cassovia Cup 2004 atď. Taktiež sme niekoľkonásobní Majstri Sveta a Slovenska v IDO (International Dance Organization), ktorá usporadúva Majstrovstvá Sveta v Street Dance v Nemecku a taktiež Majstrovstvá Slovenska v rôznych mestách Slovenska. Tých úspechov je ešte dosť, no to by bolo na veľa písania :)

6. Ako často trénujete? Ako často vystupujete?
Trénujeme asi 4 krát po 2 hodiny týždenne... Niekedy je to aj viac. Vystupujem
e rôzne, podľa toho koľko máme ponúk a pozvaní...

7. Tancujete len čisto breakdance alebo aj nejaké iné štýly?
Nie
, netancujeme čisto len breakdance... Venujeme sa aj Electric Boogie a trocha aj HipHopu, ktorý je vlastne dominantou našich show... Každý idividuálne rozvíja vlastný štýl, tanečný prejav .. a snaží sa ho rozvíjať čo najviac.

8. Aký vek majú členovia vašej crew? Je to všetko taká mladá krv? :)
No
, je to všetko taká „mladá krv“ najmladší je MiniBoj a Tušo a najstarší, taký náš „otec rodiny“ je Marosh :)

9. Kto je taký váš vodca? Alebo hlava vašej crew? Keď to už bolo načaté v predošlej otázke...
Tak hlava našej crew asi nie je
:) ale jasne že je, teda sú... Sú to Deen a Marosh, ktorí tvoria a vymýšľajú chorošky, variačky atď. Ale každý z nás sa snaží tvoriť a vymýšľať niečo v naše dobro a náš prospech :)

10. Ako vidíte hiphop v Poprade?
Tak celkovo HipHop v Poprade je celkom na slušnej úrovni... Aj keď Popradská HipHop
ová scéna nie je až taká známa. Je jedno či sa pozrieme na writerov, MC‘s alebo na bboys, teda na nás :) Sú tu dosť zvučne mená z writerov - napríklad Besa, Orol... Z MC’s je to F.T.H.C. a taktiež nová neznáma rapová crew s takým nezvyčajným názvom 052. A o bboys je to asi takto... Odzneli také ohlasy že pred rokom nebolo o OutBreaku ani počuť a teraz valcuje značne známe crew na brejkovej scéne! Nie je to samochvála, ale je to len to čo odznelo o OutBreak na rôznych miestach. Taktiež tu pôsobia aj sk8teri, bikeri, atď.

11. Ako vidíte hiphop na Slovensku? Aký je Váš názor na jeho vývoj?
HipHop na Slovensku je na slušnej úrovni, a tak ako rôzne elementy patriace k hip hopu či je to rap, beatbox, graffiti... tak aj bboying sa snaží o rozvoj HipHopu na Slovensku a snaží sa presadiť aj vo
svete! Napríklad naši „kolegovia“ Quassit Crew s ktorými sme sa "bili" o prvenstvo na BOTY SK 2004. Vyhrali už niekoľko krát Battle of the year Eastern Europe... My sa budeme tak isto snažiť o čo najväčší rozvoj tejto kultúry. Vývoj sa dá myslíme pocítiť. Stačí ak sa pozrieme na začiatky a na históriu HipHopu na Slovenskej scéne a pozrieme sa na jej stav teraz. Síce nie je to až na vysokej úrovni, ale všetky elementy sa určite skvalitňujú a myslíme, že je to aj cítiť a badať!

12. Aký je Váš názor na graffiti a street-art?
Naše názory sú zhodné, kladné, pozitívne
:) Každému sa graffiti a celkovo street-art páči... Tak ako bboying tak aj graffiti teda street-art patrí k elementom, ktoré tvoria HipHopovú kultúru. Je to tak, že writer a tvorca street-artu vyjadrí svoje cítenie na ulici a na stenách, bboy si svoje cítenie vyjadrí tým že si to odbrejkuje na scéne a že sa prejaví, teda ukáže svetu... Proste tie cítenia sú rôzne :)

13. Mohli by ste dať nejaké tie záverečné slová do života... :)
No nejaké tie slová
:) Tak odkaz pre všetkých: „Všetko sa dá, len treba chcieť a makať!“ to je pre bboys a taktiež pre bgirls :) Nedá sa všetkým odkázať to isté... Proste, ak chce človek niečo robiť, tak sa tomu musí venovať naplno a určite dosiahne výsledok svojej činnosti... ak aj nie hneď, ale po určitej dobe sa určite ten výsledok dostaví... neplatí to len pri bboyingu, ale určite pri všetkom... Dokonca určite aj v bežnom živote!

14. Ešte ma napadla jedna otázka... Aké sú Vaše plány do budúcnosti?
Naše plány sú rôzne... Chceme naďalej tvoriť a presadzovať sa na
slovenskej scéne... V budúcom roku by sme chceli obhájiť tituly Majstrov Slovenska a Sveta a posnažíme sa zaútočiť na prvé miesto na BOTY SK a pozískavať nejaké ďalšie tituly do našej zbierky...

Kontakt na Outbreak crew:
Phero - phero_obc@post.sk - tel. 0904 381 197
Marosh - ma.hru@post.sk - tel. 0907 974 019

...[ďalšie rozhovory]...

...StreetDance menu...

...Poprad City menu...

Aerosol Art HomePage