...BITCHA CITY...
...mesto Bytča...

HISTÓRIA GRAFFITI V "BITCHA CITY"
"Vaše Obavy (OB crew) ... Roca"

Prvé graffiti v BY vznikli v roku 1996, vtedy tu bola iba ESA crew (Evening Speedy Art) - ktorá to tu rozbehla, neskôr ESA zanikl a vytvorila sa tu crew, ktorá je v histórii bytčianskych graffiti asi najväčšou crew. Volala sa KDO crew, jej členovia boli: NYA, PABLO, GTO, ktorí to v Bytči začali brať vážne a na to aké je to malé mesto tu porobili strašne veľa vecí (REsPEcT!). V tom období tu vznikali aj graffiti rôznych jednotlivcov (ZOOM, CNS,...).
V roku 1998 vznikla naša crew - pod menom OLA sme vystupovali ja (DEPH, WORK) a moji dvaja kamaráti (DEL a SPEED (potom SYD) z Považskej Bystrice). Po našich začiatkoch sme sa premenovali v roku 2000 na OB crew. Zmenili sme tagy: ja (ROCA), kamaráti (COSMOS, SEF - PX city) a máme nového člena z Čadce (SAWO). Myslím, že produkciu máme dobrú a bude sa zlepšovať. OB má veci hlavne v Bytči, ďalej v Lednických Rovniach, MT a už aj v ZA (Dasemolina 8).
Dnes tu aktívne tvoria 3 crews (OB, DEPRESIW, FRS). DEPRESIW tu robia asi pol roka, zatiaľ sú to nejaké tie bomby (v pohode) a FRS crew - tí tu robia už dlhšie (FIASKO, SA) - tiež v pohode. Inak sú tu aj ďalšie crews ale to je pár tegov na ulici a nič viac.

Do budúcna: KDO crew uvažuje, že opäť začne robiť (street art style) tak dúfam, že keď si toto prečítajú, tak hneď na druhý deň výjdu do ulíc (rozdať si to s tými šedými stenami...).

 by ROCA 07-2003

4: ORAX.....
KDO CREW......
LOWA.....
ONDREJ a DAF....

LUDIA-BY.SK

...Bitcha City menu...

Aerosol Art HomePage