...BBZOO CITY...
...Banská Bystrica (BB)...

BBZOO: Mesto BB začalo dýchať históriou graffiti v roku 1995, kedy sa v meste začali objavovať prvé tagy crew: OSA (Old School Art). Medzi prvých people, ktorí to tu všetko majú na svedomí, že to takto fasa ide v BB, patrí chlapík menom CEIL. Je jednoducho zakladateľom. Postupne sa k nemu pridali: CREM a VAIK. Títo traja páni začali predstavovať špičku obrazoborcow nielen v BB ale aj na Slovensku. CEIL sa dokonca umiestnil v Prahe na prestížnom jame na popredných miestach.
Ako to však býva, vždy keď niekto urobí prvý krok: pridá sa ďalší. A tak aj v BB sa k OSA pridala ďalšia crew. Jej názov je ETK (Ewil Town Klan). Zoskupenie: ETNO, OREI, DRAK. Z týchto pánov vydržal pri svojom záujme len ETNO, dnes pod prezývkou NÚS.
Ďalej v '99 vznikol DIK (dark Illegal Killaz). DIK represent: BECK, RIME, EZOP, WOSK. Postupne aj z týchto pánov ostali pri weci: BECK a WOSK a k ním sa pridal talentovaný chlapík menom IPERIT. Je fakt šikovný.
Znenazdajky sa wšak zjavil v meste YDIOT, no čo ten začal robiť, koniec. Chlapík rozšíril krupinskú crew ABC a začal representowať ako sa patrí. Newiem, my sme to tak zhruba rátali a vyšiel nám priemer jeho piecow 1 chróm na day! Má ich už teraz určite vyše sto a určite aj viac.
Naša crew RIC (Radical Invasion of Crime) bola založená pred dvoma rokmi v lete. Jej zloženie: MOMENT, AMULET (ICON), REON. Všetci jej členovia však sledujú graffiti scénu oveľa dlhšie. A ešte pred tým, kým nefungovali spolu, pôsobili samostatne alebo v iných formáciách, kde to nemalo budúcnosť. No táto crew je to, čo má presne byť.
Ešte sú v meste aktívne aj nasledovné crew: DBC (OIL, PIERO, POE) a NN6P (PRASA, SIROB, PASTO).
Keby som to mal celé zhrnúť tak v meste pôsobia títo raprezentanti BBcitiez: OSA, DIK, ETK, DBC, ABC, NN6P od septembra aj vzkriesené RIC.

by AMULET ... 09-2004

Originál text: 1 2 3 ...do pohody spracované, oplatí sa pozrieť :)

Povolenie na maľbu graffiti:

Ďalšie graffiti & street-art z BBZOO nájdeš na: http://deko.wz.cz, na http://www.ceiler.szm.sk, na http://www.o.s.a.szm.sk, na http://ro-cks.yw.sk, na http://www.azkers.netuje.cz a aj na http://www.reserveart.info/

BOMBINGZ 1... 2... 3... 4...

WALLZ 1... 2... 3... 4... 5... 6... 7... 8... 9... 10... 11... 12... 13... 14... 15... 16... 17... 18... 19... 20...

TRAINZ...

STREETART

SKETCH 1... 2... 3... 4... 5...

PAINTINGZ ... MAĽBY


Aerosol Art HomePage